Работен екипУправителен съветЕксперти
Любен Кулелиев
Председател
0898 666 269
lkuleliev [at] alos [dot] bg
Председател
0898 666 269
lkuleliev [at] alos [dot] bg
Добрин Атанасов
Координатор проекти
0888 658 946
d_atanasov [at] alos [dot] bg
Росица Маринова
Координатор кампании
0897 932 005
rmarinova [at] alos [dot] bg
Десислава Цонева
Културен мениджър
d_tzoneva [at] alos [dot] bg
Културен мениджър
d_tzoneva [at] alos [dot] bg
Елена Калинова
Финансов мениджър
Кликнете върху имената за повече информация.
Любен Кулелиев, Председател
Завършил е „Художествена обработка на метали” в Средно художествено училище за приложни изкуства „Св. Лука”, гр. София и бакалавърска и магистърска степен в специалност „Педагогика на обучението по изобразителното изкуство” на Софийски университет „Св. Климент Охридски”. През 2007 г. е бил доброволец по Дейност „Европейска доброволческа служба” на Програма „Младеж“ на ЕС в Offener Kunstverein e.V., Потсдам, Германия. От 2009 г. е редовен докторант и асистент в катедра „Изобразително изкуство” на Софийски университет. Понастоящем води практически занятия в дисциплините „Скулптура”, „Изобразително изкуство и кино” и „Ателие Неконвенционални форми”. Художник на свободна практика с авторски реализации в Германия, Италия, Испания, Румъния, Чехия, Словакия, Естония и България. Работи в сферата на концептуалните изразни форми в изкуството (инсталации, пърформанс, видеоарт, фотография). Ръководител на уъркшопи за фотография, инсталационни форми, сценография и костюми в рамките на международни и регионални проекти по програми свързани с неформалното образование. Участник и организатор на редица международни обмени в сферата на културата.
д-р Добрин Атанасов, Заместник председател
Завършил е „Художествена обработка на дървото” в Средно художествено училище за приложни изкуства „Тревненска школа” (гр. Трявна) и „Педагогика на изобразителното изкуство” в Софийски университет „Св. Климент Охридски”. От 2003 г. е преподавател към катедра „Изобразително изкуство” на същия университет. Понастоящем води семинарни и практически занятия в дисциплините „Семиотика на мултимедийните продукти”, „Езикът на графичния дизайн и визуалната комуникация”, „Хепънинг и пърформанс”, „Художествени акции и инсталации”. През 2010 г. защитава докторат на тема „Методическа система за образование по изкуство чрез уъркшоп”. Член е на сдружение „Изкуство в действие” и един от основните координатори на дейността му. Организатор и участник в голям брой инициативи с художествена и образователна насоченост в България, Германия, Холандия, Италия, Полша, Чехия, Словакия, Естония и други страни. Ръководител на творчески ателиета и уъркшопи в редица проекти в сферата на неформалното образование по програми на ЕС. В периода 2007 – 2010 г. е обществен възпитател по проект за работа с деца в риск към Местна комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни – район „Връбница” (София). Като артист работи в сферата на визуалните изкуства и музиката. Съосновател на музикалния лейбъл „missskin.net” и на група „Мискините”.
Андро Стубел
Андро Стубел (псевдоним на Андрей Симеонов) е музикален продуцент, музикант, автор на музика и текстове. Завършил е Български език и литература в Софийския университет „Св. Климент Охридски”. Учил е китара, пеене и композиция при Георги Мирчевски. Андро Стубел е основател на група Екзитус с която през 1999 г. оглавява Българския ТОП 100 . След 2002 г. се изявява и самостоятелно. През 2003 г. записва албума Siberian Bond заедно с цигуларя Димитър Хетемов През 2005 г. издава първия си самостоятелен албум „Alter Ego”. В началото на 2007 г. , заедно с Петър Вълков и Добрин Атанасов е създател на лейбъла „missskin.net”, с който продуцират собствена и чужда музикална продукция. Съосновател и член на група Мискините. Работил е като музикант на свободна практика, тонрежисьор в телевизия „7 дни“, журналист в Информационна агенция „Кросс“, коректор и редактор в издателство. Понастоящем е журналист във онлайн изданието Факти.бг MySpace
Никола Бошнаков
Никола Бошнаков е завършил „Кино и телевизионна режисура” в Нов български университет. През 2003 г. заедно с Димитър Таралежков и Олег Константинов е съосновател на Дружество за кино „Бидон филм“, което през последните години има значителен принос за развитието българското независимо кино. Никола Бошнаков е носител на следните награди и отличия:
За филма Алтънджите идат!:
Награда на публиката за най-добър български филм на IV-ия Международен фестивал за късометражни филми – Балчик 2006
I-ва награда на публиката за най-добър документален филм на IX-ия Кинофестивал на Нов български университет
II-награда в категория “Малък бюджет – голямо въздействие” – 2006 Wildlife Vaasa, Finland
А за филмът “Lifestайл (Скици от село)” – Special mention – Dialektus 2007, Budapest, Hungary
За филма Алтънджите идат!:
Награда на публиката за най-добър български филм на IV-ия Международен фестивал за късометражни филми – Балчик 2006
I-ва награда на публиката за най-добър документален филм на IX-ия Кинофестивал на Нов български университет
II-награда в категория “Малък бюджет – голямо въздействие” – 2006 Wildlife Vaasa, Finland
А за филмът “Lifestайл (Скици от село)” – Special mention – Dialektus 2007, Budapest, Hungary
Избрана филмография:
- Джеки, Джони и Чарли не са имена на кучета – док. (2010)
- Ribadeo, Babylon (2008) к/м
- София Видео Гайд (2007) – док.
- Алтънджиите идат! (2006) – док.
- Lifestайл (Скици от село) (2004) – док.
- Deus ex machina (2003) – док.
- Извън сезона (2003) – док. – (съвместно с Олег Константинов)
- Вино (2003) – док. –(съвместно с Димитър Таралежков)
Десислава Цонева
Завршила езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров”, Велико Търново, с профил „Английски език, испански език и мениджмънт”. През 2005 г. се дипломира в специалност „Филмова и телевизионна режисура” на ЮЗУ „Неофит Рилски”, Благоевград. От август 2004 г. до август 2005 г. е доброволец към „Европейска доброволческа служба” в Offener Kunstverein e.V., Потсдам, Германия. В периода октомври 2007 г. – ноември 2008 г. е стипендиат по програмата „Културен мениджър от Средна и Източна Европа” на фондация „Робър Бош” в Немска асоциация за късометражно кино „AG Kurzfilm”, Дрезден, Германия. От 2008 г. работи като културен мениджър и филмов режисьор на свободна практика към различни културни организации в страната и чужбина. Организатор и координатор на проекти работни срещи и фестивали в сферата на музиката, визуалните и сценичните изкаства. Автор и участник в редица филми и проекти в областта на съвременното изкуство. Има артистични изяви в България, Германия, Белгия, Испания, Норвегия, Словакия и Румъния. http://www.chumma.hit.bg/
Кликнете върху имената за повече информация.
Рене Беекман
Рене Беекман е художник, куратор, и критик. Завърщил е Художествената академия АКИ, Енсхеде (Холандия). Представял е свои работи в самостоятелни и колективни изложби в Холандия, Великобритания, Канада, Франция, Германия, Австрия, Китай, Финландия, Швейцария, Естония, Полша, България, Хърватия и САЩ и други страни. Неговите звукови творби са били издадени на компактдискове в Обединеното кралство от издателя Audio Research Editions и са излъчвани по радио станции в Холандия и в САЩ. Негови видеозаписи са били излъчвани по телевизионни канали в Холандия, Германия и Латвия. Беекман е част от екипа, създал магистърска програма „Дигитални изкуства“ в Националната художествена академия в София. Понастоящем преподава в същата програма в няколко дисциплини, свързани с модулите Екранни изкуства и Системи за интерактивно изкуство. През 2009 и 2010 г. е съорганизатор и куратор на фестивала за дигитални изкуства DA Fest Националната художествена академия. Той е и съорганизатор на Доркбот София, Игнайт София и серията xfilm lectures.
http://raakvlak.net
http://xfilmfestival.net
http://gmtplus2.org
http://dorkbot.org/dorkbotsofia
Лиляна Тръпчева
Лиляна Тръпчева е психолог и психотерапевт. Завършила е бакалавърска и две магистърски степени в Софийски университет „Св. Климент Охридски“ съответно по „Социална педагогика“, „Педагогика на девиантното поведение“ и “Детско–юношеска и училищна психология /диагностика и консултиране/”. Член е на Българска асоциация по психотерапия и на Дружество на психолозите в България. Между 2004 и 2006 г. работи в системата за закрила на детето. Работила е също като психолог, социален работник обществен възпитател, обучител и консултатнт по редица проекти, насочени към консултиране и подкрепа на деца в риск и техните семейства, превенция на изоставянето, обучение на персонал на социални институции, арттерапия и др. Понастоящем е психолог към Фондация ЕКИП.
Светлана Комогорова
Светлана Комогорова – Комата e поет и преводач. Завършила е Английски език в Пловдивската езикова гимназия и Руски език и литература в Софийски университет „Св. Климент Охридски“. Първите ѝ публикувани преводи са на текстове на класически рок групи в рубриката „Рок поезия“ на весник „Ритъм“ в началото на 90-те. Преводач е на респектиращ брой книги на култови автори като Тери Пратчет, Дъглас Адамс, Том Робинс, Робърт Шекли, Роджър Зелазни, Джак Керуак, Хенри Милър, Владимир Сорокин. Често работи съвместно със Силвия Вълкова, заедно с която правят най-новите преводи на български език на „Алиса в страната на чудесата“ и „Алиса в огледалния свят“ на Луиз Карол, и „Мечо Пух“ на Александър Милн.
Комата превежда също и филми. Тя е основен преводач на София филм фест. Автор е на книгите „The съвсем best“ (1999), “Зайча сянка” (2003).
Номинирана е за Националната награда „Христо Г. Данов“ за 2005 г. и за наградата в категория „Най-добър превод“ за 2004 и 2006 г. на Европейски форум на научната фантастика „Еврокон“. През 2010 г. получава наградата „Кръстан Дянков“ на Фондация „Елизабет Костова“ за превода на „Шантарам“ на Грегъри Дейвид Робъртс.
Комата превежда също и филми. Тя е основен преводач на София филм фест. Автор е на книгите „The съвсем best“ (1999), “Зайча сянка” (2003).
Номинирана е за Националната награда „Христо Г. Данов“ за 2005 г. и за наградата в категория „Най-добър превод“ за 2004 и 2006 г. на Европейски форум на научната фантастика „Еврокон“. През 2010 г. получава наградата „Кръстан Дянков“ на Фондация „Елизабет Костова“ за превода на „Шантарам“ на Грегъри Дейвид Робъртс.